Kształcenie ogólne (LO)

W Zespole Szkół w Tułowicach mamy dwa kierunki liceum – podstawowy i wojskowy. W klasie pierwszej uczniowie kontynuują treści nauczania z gimnazjum. Od klasy drugiej wprowadzone są rozszerzenia. Uczniowie wybierają od dwóch do czterech rozszerzeń. Co najmniej jednym z nich musi być geografia, historia, biologia chemia lub fizyka. Uczniowie w zakresie rozszerzonym mogą wybrać także język polski, matematykę lub język obcy nowożytny. Uczniowie specjalizujący się w przedmiotach ścisłych i przyrodniczych będą uczyli się dodatkowo historii i społeczeństwa. Dla tych, którzy wybiorą w zakresie rozszerzonym wyłącznie przedmioty humanistyczne, przeznaczone są lekcje przyrody. Zajęcia z tych przedmiotów odbywają się w grupach międzyoddziałowych.

Uczniowie liceum o nachyleniu wojskowym uczęszczają na dodatkowe zajęcia, związane z wybranym zakresem (przysposobienie wojskowe, edukacja obronna). Dodatkowo (uczniowie pierwszej i drugiej klasy) corocznie wyjeżdżają na obóz wojskowy, który ma miejsce w ostatnim tygodniu maja.
Uczniowie liceum o kierunku podstawowym uczęszczają na zajęcia lekcyjne razem z kolegami z klasy „wojskowej”, za wyjątkiem zajęć związanych z kierunkiem.
Nie wyjeżdżają także na obóz.

We wszystkich oddziałach naszej placówki edukacyjnej obowiązkowym strojem szkolnym jest odpowiedni mundur.