Wymiana młodzieży - Finlandia

Utworzono dnia 06.05.2019

Od 7 do 13 kwietnia pięcioro uczniów Technikum Leśnego w Tułowicach, uczestniczyło w wymianie z projektu Erasmus Plus do Finlandii. Ugoszczono nas w szkole Sedu w Ahtari. Podczas pięciu dni mogliśmy zwiedzić fińską szkołę, która jest podzielona na trzy części, szkołę leśną, turystyczną i rolniczą. Zwiedziliśmy fabrykę maszyn leśnych "Logset", gdzie mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda budowa harvesterów i forwarderów, a także mogliśmy spróbować swoich sił na symulatorze harvestera, dużą atrakcją była możliwość przejechania się forwarderem. Podziwialiśmy piękno natury archipelagu Kvarken. Zwiedzaliśmy Zoo w Ahtari gdzie widzieliśmy największą atrakcje miasta czyli pandy. Odwiedziliśmy "Aanekoski Bioprodukt Mill - Metsa Fibre" , zwiedziliśmy fabrykę za pomocą prezentacji VR. Ostatniego dnia odwiedziliśmy nowo otwarty kampus Kurikka. Ostatniego wieczora mieliśmy okazję skorzystać z sauny znajdującej się na terenie szkoły i wykąpać się w przeręblu zamarzniętego jeziora. Podczas tego tygodnia zawiązaliśmy nowe znajomości, a także mieliśmy okazję poćwiczyć znajomość języka angielskiego.

From 7th to 13th April five students from Forestry Technical School in Tułowice participated in the Erasmus Plus exchange trip to Finland. We visited the Sedu School in Ähtäri. During the five days we could see the school which consists of three parts: forestry, tourism and agriculture. We visited Forest Machine Company Logset where we had an opportunity to learn about the construction of harvesters and forwarders, as well as try our hand at the simulator. We admired the beauty of the Unesco World Heritage Site Kvarken Archipelago.
We visited Äänekoski Bioproduct Mill – Metsa Fiber and the Zoo in Ähtäri where we saw the greatest attraction of the city – pandas. On the last day we had a hance to see the newly opened Kurikka Campus. While working in groups, we racticed English. Last evening we had an opportunity to use the sauna located n the school and ice swim in the frozen lake. During this week we made new riends and learned a lot of interesting things.

Wymiana młodzieży - Finlandia

Utworzono dnia 07.07.2021, 09:35