Wycieczka do Muzeum Auschwitz-Birkenau

Utworzono dnia 10.11.2023

W dniu 8 listopada uczniowie klasy 2Ap odwiedzili Muzeum Auschwitz-Birkenau - Miejsca Pamięci. Celem wycieczki było budowanie świadomości patriotycznej i narodowej uczniów oraz poznanie miejsca, które stało się symbolem Holokaustu i nazistowskich zbrodni popełnionych na Żydach, Polakach, Romach i innych narodowościach. W trakcie zwiedzania młodzież dowiedziała się o warunkach życia więźniów, kategoriach i oznaczeniach więźniów, liczbie ofiar, sytuacji dzieci w obozie, eksperymentach medycznych, karach i egzekucjach, a także o ewakuacji i wyzwoleniu z obozu.

Następnie uczniowie udali się do Palmiarnia w Gliwicach gdzie mieli okazję zobaczyć niezwykłe okazy fauny i flory. Można było popatrzeć na rośliny cytrusowe i przyprawowe, wykorzystywane w codziennym życiu oraz kaktusy, egzotyczne palmy i tematyczne akwaria z kilkudziesięcioma gatunkami ryb zamieszkujących wody różnych kontynentów.

Wycieczka do Muzeum Auschwitz-Birkenau i Palmiarni

Utworzono dnia 10.11.2023, 08:26