Dzień Edukacji Narodowej 2021r.

Utworzono dnia 27.10.2021

14 października w Zespole Szkół w Tułowicach uroczyście (i wyjątkowo aktywnie) świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

Co prawda dzień zaczęliśmy jak zwykle (dwie pierwsze lekcje sumiennie odpracowaliśmy), ale po nich odbył się krótki apel, połączony z występem artystycznym przygotowanym przez kabaret Dendrolimo pod wodzą p. Grażyny Skrok. Śmiechom nie było końca, ponieważ aktorzy zaprezentowali „typowy” przebieg kilku szkolnych lekcji. Świadkowie przedstawienia twierdzą, że w granych przez aktorów sylwetkach nauczycieli dopatrzyli się podobieństw do swoich profesorów, jednak szefowa kabaretu temu zaprzecza, twierdząc, że wszelkie podobieństwo jest przypadkowe.

Po uroczystości uczniowie pobiegli, już kolejny raz, w III Tułowickim Biegu Charytatywnym, podczas którego zbieraliśmy pieniądze na pomoc dla chorego Michała, mieszkańca Tułowic. Następnie uczniowie wzięli udział w obchodach szkolnego Dnia Sportu. Przygotowane były następujące konkurencje:

- rozrywki w piłce nożnej,

- zawody Strong Men,

- bieg na orientację,

- rzut granatem,

- zumba,

- karaoke,

- rozkładanie i składanie broni na czas,

- przerzynka drewna,

- gry i zabawy na basenie,

oraz kawiarenka z pysznymi tostami, bo przecież po tylu atrakcjach i aktywnościach wszyscy byliśmy baaardzo głodni (dochód z kawiarenki również został przeznaczony na pomoc dla wspomnianego wcześniej Mateusza).

kliknij zdjęcie - galeria