Dofinansowanie dla uczniów oddziału przygotowania wojskowego

Utworzono dnia 20.12.2022

Dofinansowanie dla uczniów oddziału przygotowania wojskowego

Powiat Opolski otrzymał od Skarbu Państwa, reprezentowanego przez Ministra Obrony Narodowej, dotację celową w wysokości 61 248,00 zł na zakup umundurowania dla uczniów oddziału przygotowania wojskowego z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół w Tułowicach. Całkowity koszt zadania to 76 560,00 zł, w tym wkład własny Powiatu wynosi 15 312,00 zł. Dotacja przeznaczona jest na zakup wszystkich elementów ubioru dla każdego ucznia oddziału przygotowania wojskowego, który rozpoczął naukę w klasie I w roku szkolnym 2021/2022 oraz w klasie I w roku szkolnym 2022/2023.

Dzięki wsparciu udzielonemu przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Powiat Opolski uczniowie oddziału przygotowania wojskowego zyskają jednolity ubiór.