Uczniowie klas maturalnych

Utworzono dnia 30.10.2020

Pomimo kształcenia zdalnego i zalecanego dystansu społecznego, a co za tym idzie trudnego czasu, jaki napotkaliście po raz kolejny podczas Waszej ścieżki edukacyjnej nie możecie zapominać, że czas egzaminów maturalnych zbliża się wielkimi krokami. Natomiast sama matura to nie koniec, a wręcz przeciwnie. Dla Was to moment podejmowania decyzji dotyczących dorosłego życia i początek Waszej drogi zawodowej.

Doradcy zawodowi i edukacyjni międzynarodowego serwisu InterviewMe, na bazie analizy panujących trendów jak i treści CV przygotowali bezpłatne poradniki z najlepszymi praktykami dla uczniów, które udostępniamy poniżej jako zasoby online.

Jakie kierunki studiów wybrać w 2020 - najnowsze badania i statystyki, dzięki którym dowiecie się, co warto studiować, aby łatwo znaleźć pracę i dobrze zarabiać
Wzór życiorysu dla licealisty - pierwsze CV ucznia

CV za darmo — jak stworzyć? CV za free dla 49 zawodów
List motywacyjny — wzór i 50+ przykładowych listów do pracy
Polskie CV pod lupą - analiza blisko 50 tys. dokumentów [2020] —  obszerne badanie pokazujące z czego składają się typowe CV w Polsce, czego w nich brakuje i na ile te dokumenty wpisują się w standardy rekrutacji w 2020 roku.

Doradca zawodowy

Justyna Pater